Przejdź do Slidera

O Firmie | PEC Sp. z o.o. w Bytomiu

Strona główna/O Firmie

O Firmie

Siedziba PEC Sp. z o.o.Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Bytomiu dostarcza ciepło dla celów ogrzewania pomieszczeń oraz podgrzewu ciepłej wody użytkowej na obszarze Bytomia i Radzionkowa. PEC Sp. z o.o. jest firmą specjalistyczną, której misją jest zaspokajanie uzgodnionych wymagań i oczekiwań Klientów poprzez zapewnienie wysokiej jakości usług w zakresie produkcji i dostawy ciepła. Jako przedsiębiorstwo jesteśmy własnością gmin Bytom i Radzionków, z założenia więc działamy dla dobra ich mieszkańców.

Nadrzędnym celem bytomskiego PEC-u jest stałe podnoszenie jakości usług, zmniejszanie negatywnego wpływu na środowisko, zapobieganie zanieczyszczeniom środowiska oraz ciągłe doskonalenie skuteczności działania wdrożonego w naszym przedsiębiorstwie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością i Środowiskiem. Nasze urządzenia przystosowane są do współpracy z instalacjami grzewczymi opartymi o najnowocześniejsze rozwiązania techniczne co w połączeniu z systemem rozliczeń wykorzystującym wskazania układów pomiarowych o najwyższej precyzji pomiaru pozwalają naszym odbiorcom na duże oszczędności ciepła, a co za tym idzie, umożliwiają wpływ na wielkość opłat za dostarczane ciepło.

Zapraszamy do współpracy!!

do góry
20 września 2022 r. w życie weszła ustawa z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw (Dz.U. 2022 poz. 1967). Ustawa ma na celu ograniczenie negatywnych skutków społecznych i ryzyka znaczącego wzrostu ubóstwa energetycznego, wywołanych kryzysem energetycznym powodującym dynamiczne wzrosty cen ciepła. W tym celu wprowadza mechanizm ustalania przez przedsiębiorstwa energetyczne prowadzące działalność w zakresie wytwarzania ciepła, tzw. średnich cen wytwarzania ciepła z rekompensatą. Tarcza antyinflacyjna - obniżony podatek VAT za ciepło od 01.01.2022 - 31.10.2022