Przejdź do Slidera

Inwestycje | PEC Sp. z o.o. w Bytomiu

Strona główna/Inwestycje

Inwestycje

Dofinansowane z UE

DOFINANSOWANE Z UE

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Bytomiu realizuje projekty współfinansowane przez Unię Europejską ze środków POIiŚ 2014-2020 w ramach Funduszu Spójności.

Fundusze Europejskie, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska

DLA WYKONAWCÓW

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp z o.o. zaprasza do współpracy specjalistyczne firmy, oferujące nowoczesne, sprawdzone rozwiązania w zakresie dostawy ciepła. Otwarci jesteśmy, na rozwiązania techniczne umożliwiające optymalizację dostawy ciepła do naszych odbiorców.

Dla wykonawców
do góry
20 września 2022 r. w życie weszła ustawa z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw (Dz.U. 2022 poz. 1967). Ustawa ma na celu ograniczenie negatywnych skutków społecznych i ryzyka znaczącego wzrostu ubóstwa energetycznego, wywołanych kryzysem energetycznym powodującym dynamiczne wzrosty cen ciepła. W tym celu wprowadza mechanizm ustalania przez przedsiębiorstwa energetyczne prowadzące działalność w zakresie wytwarzania ciepła, tzw. średnich cen wytwarzania ciepła z rekompensatą. Tarcza antyinflacyjna - obniżony podatek VAT za ciepło od 01.01.2022 - 31.10.2022