Przejdź do Slidera

Ekologicznie | PEC Sp. z o.o. w Bytomiu

Ekologicznie

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. z siedzibą w Bytomiu wsparło projekt realizowany na przełomie lutego i marca przez grupę młodzieży EKOlogicznie.

W czasie trwania projektu licealiści odwiedzili pobliskie przedszkola, w których zobaczyli się z ponad 700 dziećmi i młodzieżą. Placówki, w których przeprowadzone były zajęcia, znajdują się w Bytomiu oraz Radzionkowie. Każdy uczestnik projektu otrzymał od nich gadżety, które pozyskali między innymi dzięki naszemu wsparciu. Podczas warsztatów rozmawiali z dzieciakami o prawidłowej segregacji śmieci, o tym jak dbać o ziemię i chronić nasze środowisko. Podczas warsztatów, każdy dzieciak wykonał też prace plastyczną - postać Minionka, który był wykonany z wcześniej zebranych przez EKOlogicznych rolek po papierze. Dzieci wykonywały też wiele rysunków, które przedstawiały sposoby dbania o Ziemię.

Ekologiczni

Równocześnie zachęcamy do odwiedzenia profilu EKOlogicznie na facebooku.

do góry
20 września 2022 r. w życie weszła ustawa z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw (Dz.U. 2022 poz. 1967). Ustawa ma na celu ograniczenie negatywnych skutków społecznych i ryzyka znaczącego wzrostu ubóstwa energetycznego, wywołanych kryzysem energetycznym powodującym dynamiczne wzrosty cen ciepła. W tym celu wprowadza mechanizm ustalania przez przedsiębiorstwa energetyczne prowadzące działalność w zakresie wytwarzania ciepła, tzw. średnich cen wytwarzania ciepła z rekompensatą. Tarcza antyinflacyjna - obniżony podatek VAT za ciepło od 01.01.2022 - 31.10.2022