Przejdź do Slidera

Ekologia i Edukacja | PEC Sp. z o.o. w Bytomiu

Strona główna/Ekologia i Edukacja

Ekologia i Edukacja

Ekologia

Ekologia jest najgorętszym pojęciem obecnych czasów, które swoim zasięgiem objęło cały glob. Siła rażenia związana jest z niespotykanymi do tej pory zjawiskami jakimi są upały, susze, niedobór wód powierzchniowych czy głębinowych, pożary lasów, wyspy śmieci czy wreszcie zatrucie i zanieczyszczenie powietrza.

Misją naszego przedsiębiorstwa w warstwie ekologii jest walka z niską emisją, wszechogarniającym w okresie grzewczym smogiem, ale co za tym idzie również pośrednio walka z wieloma chorobami układów oddechowego, nerwowego czy krążenia będącymi skutkiem zanieczyszczenia powietrza.

Hasłem WYGAŚ PIEC WYBIERZ PEC promujemy program naszej walki z niską emisją.

Edukacja

Aby budować postawy ekologiczne wśród młodego pokolenia prowadzimy „Lekcje Ciepła” w przedszkolach i szkołach, bierzemy również udział w konferencjach ekologicznych, festynach rodzinnych. W propagowaniu wiedzy o cieple, jego prawidłowym wykorzystaniu, umiejętności jego oszczędzania, pomagają nam materiały przygotowane przez organizatorów programu promocji Ciepła Systemowego.

do góry
20 września 2022 r. w życie weszła ustawa z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw (Dz.U. 2022 poz. 1967). Ustawa ma na celu ograniczenie negatywnych skutków społecznych i ryzyka znaczącego wzrostu ubóstwa energetycznego, wywołanych kryzysem energetycznym powodującym dynamiczne wzrosty cen ciepła. W tym celu wprowadza mechanizm ustalania przez przedsiębiorstwa energetyczne prowadzące działalność w zakresie wytwarzania ciepła, tzw. średnich cen wytwarzania ciepła z rekompensatą. Tarcza antyinflacyjna - obniżony podatek VAT za ciepło od 01.01.2022 - 31.10.2022