Przejdź do Slidera

Aktualności | PEC Sp. z o.o. w Bytomiu

Strona główna/Aktualności/Konkurs - Ciepło jak w ULU
16 06 2023

Konkurs - Ciepło jak w ULU

Weź udział w konkursie i ubarw pszczołom życie

Pszczoły pracujące przy Ciepłowni Radzionków zasługują na kolorowy dom, dlatego ogłosiliśmy konkurs "Kolorowy domek pracowitych pszczółek ciepłowniczek".

Aby wziąć udział w konkursie należy zaprojektować front ula.

Nagrodzone prace użyte zostaną jako wzór do pomalowania uli a twórcy wybranych prac oprócz pierwszego certyfikowanego słoika miodu wyprodukowanego przez pszczółki ciepłowniczki otrzymają bardzo atrakcyjne gadżety firmowe.

 

Swoją pracę należy przesyłać na adres

Termin nadsyłania prac upływa 18.08.2023r.

Komisja konkursowa skontaktuje się z twórcami wybranych prac.

Dodatkowych informacji udziela Bartosz Jeszka 32 388 73 67

Prace mogą zostać wykonane w dowolnej technice. Wybrane projekty graficzne zostaną przemalowane przez nas na ule.

 

Ule pracują w różnej konfiguracji, dlatego w celu zapewnienia możliwości pracy poszczególnych modułów projekt ula powinien stanowić spójną całość z niezależnością graficzną elementu nr 1 oraz nr 2.

Pracę powinny uwzględniać:

  • malunek na oznaczonej części nr 1

UL

  • malunek na oznaczonej części nr 2

 Ul 2

 

Pracę powinny uwzględniać dbałość o ekologię, środowisko, planetę lub nawiązywać do prowadzonej działalności PECu.

 Przykładowe prace:

Przykład nr 1

 Przykład nr 2

Przykład nr 2

 

Dlaczego realizujemy projekt „Ciepło jak w ulu”

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Bytomiu skutecznie walczy z niską emisją, rozbudowując sieć ciepłowniczą w Bytomiu i Radzionkowie, a dodatkowo podejmuje inne proekologiczne działania.

W ramach wdrożonej w Przedsiębiorstwie polityki społecznej odpowiedzialności biznesu jeszcze mocniej stawiamy na ochronę naszej planety. Aby dbać o środowisko, należy działać na wielu płaszczyznach. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważnym elementem ekosystemu są pszczoły, dlatego zainicjowaliśmy akcję „Ciepło jak w ulu”.

Pszczoły nie tylko produkują miód. Pełnią również ważną rolę w ekosystemie - zapylają kwiaty, które wydają owoce i nasiona, dzięki czemu powstają kolejne rośliny. Niestety na skutek działalności człowieka, kurczą się tereny, na których te pożyteczne owady mogą żyć, przez co ich liczba na całym świecie drastycznie spada. Dlatego teren Ciepłowni Radzionków stał się domem dla sześciu rodzin pszczelich.

W zgodzie z naturą

Ciepło systemowe jest nie tylko ekonomicznym, ale też ekologicznym sposobem na ogrzewanie mieszkania. O wysokiej dbałości o standardy środowiskowe świadczy fakt, że teren Ciepłowni Radzionków jest jednym z tych wyjątkowych obszarów, na których z powodzeniem mogą żyć pszczoły. Obecnie pasieka obejmuje sześć uli, uwzględnia jednak możliwość rozbudowy. To jak toczy się życie pracowitych owadów będzie można obserwować w mediach społecznościowych na profilach Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, które codziennie informują o stanie powietrza, czyli Bytomskim oraz Radzionkowskim Alarmie Smogowym.

 

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
pdf 2023-06-27 Regulamin_konkursu.pdf
ilość pobrań: 71
Regulamin_konkursu.pdf 0.91MB zobacz

do góry