Przejdź do Slidera

Wydarzenia | PEC Sp. z o.o. w Bytomiu

Strona główna/Aktualności/Galeria/Wydarzenia/Przedszkolaki z Bytomia oraz Radzionkowa pokazały jak walczyć ze smogiem/Gala Konkursowa "Ciepło systemowe likwiduje smog"
10 12 2019

Przedszkolaki z Bytomia oraz Radzionkowa pokazały jak walczyć ze smogiem

Oczyszczacze powietrza oraz projektory multimedialne ufundowane przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej trafiły do przedszkoli z Bytomia oraz Radzionkowa, które w krótkich filmach pokazały jak walczyć ze smogiem, a następnie zwyciężyły w głosowaniu jury i internautów. To finał konkursu "Ciepło systemowe likwiduje smog" promowanego przez Bytomski i Radzionkowski Alarm Smogowy.

We wtorek, 10 grudnia 2019r. w Bytomskim Centrum Kultury odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie „Ciepło systemowe likwiduje smog”, skierowanego do przedszkoli z Bytomia i Radzionkowa. Aby wziąć udział w rywalizacji przedszkolaki musiały przygotować film wpisujący się w temat. Mogła to być np. piosenka, wierszyk, przedstawienie czy krótka historia opowiedziana na rysunkach. Honorowy patronat nad konkursem objęli Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia i Gabriel Tobor, burmistrz Radzionkowa.

- Prace konkursowe przysłało siedem przedszkoli z Bytomia i cztery z Radzionkowa. Poziom prac był bardzo wyrównany. Pozostajemy pod wielkim wrażeniem świadomości ekologicznej młodych bytomian i radzionkowian - mówi Henryk Dolewka, prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, spółki Bytomia i Radzionkowa, która zorganizowała konkurs i ufundowała cztery nagrody główne - oczyszczacze powietrza i dwa wyróżnienia - projektory multimedialne.

Nagrody główne trafiły do przedszkoli nr 14, 21 ("Niezapominajka") i 32 w Bytomiu oraz nr 3 („Skrzat”) w Radzionkowie. Dwa spośród nagrodzonych przedszkoli wybrali internauci w głosowaniu na Facebooku, pozostałe - jury złożone z pracowników PEC-u i przedstawicieli miast. Wyróżnienia otrzymało przedszkole nr 9 im. Juliana Tuwima w Bytomiu oraz Niepubliczne Przedszkole Integracyjne "Ptasi Raj" z Radzionkowa. Oprócz tego Niepubliczne Przedszkole Integracyjne "Ptasi Raj" z Radzionkowa otrzymało dodatkowe wyróżnienie - Nagrodę Prezesa PEC Sp. z o. o.

To nie koniec walki z niską emisją, którą prowadzi PEC. Dalej realizowany jest projekt edukacyjny pn. „Lekcje Ciepła”. Wszystkie zainteresowane przedszkola i szkoły podstawowe z terenu Bytomia i Radzionkowa prosimy o kontakt mailowy na adres marketing@pec.bytom.pl Równocześnie na Facebooku i Instagramie w kanałach Bytomskiego i Radzionkowskiego Alarmu Smogowego publikowane są informacje o stanie jakości powietrza, a na nowej stronie WWW (www.pec.bytom.pl) można zapoznać się ze szczegółowymi pomiarami z obu miast.

NAGRODZONE FILMY:

 

Przedszkole Miejskie nr 21 „Niezapominajka” w Bytomiu: https

Przedszkole Miejskie nr 32 w Bytomiu

Przedszkole Miejskie nr 14 w Bytomiu

Przedszkole Miejskie nr 9 w Bytomiu

Przedszkole nr 3 „Skrzat” w Radzionkowie

Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Ptasi Raj” w Radzionkowie

do góry
OD 16 MARCA OBSŁUGUJEMY KLIENTÓW PRZEZ TELEFON I INTERNET