Przejdź do Slidera

Wydarzenia | PEC Sp. z o.o. w Bytomiu

Strona główna/Aktualności/Galeria/Wydarzenia/NSP INFORMACJA O SPISIE POWSZECHNYM 2021
19 07 2021

NSP INFORMACJA O SPISIE POWSZECHNYM 2021

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021! Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą o spisie powszechnym obowiązkową metodą przekazania danych w ramach NSP 2021 jest samospis internetowy. Zachęcamy do skorzystania z formularza spisowego dostępnego na stronie https://spis.gov.pl/. Samospis internetowy to szybka, bezpieczna i prosta metoda udziału w NSP 2021.

Warto pamiętać, że osoba fizyczna objęta spisem powszechnym nie może odmówić przekazania danych w ramach spisu powszechnego. Udział w spisie jest obowiązkowy - tak stanowi ustawa spisowa. Odmowa udziału w spisie grozi karą grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej. 

Jednocześnie informujemy, że od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczęli wywiady bezpośrednie. Oznacza to, że rachmistrzowie mogą się kontaktować z osobami, które nie spisały się samodzielnie przez internet, nie spisały się poprzez infolinię ani nie uczestniczyły w wywiadzie telefonicznym.

Więcej informacji o spisie można uzyskać na stronie https://spis.gov.pl/ oraz dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99.

Jeśli chcą Państwo wiedzieć więcej o spisie w Bytomiu, proszę śmiało dzwonić pod numer telefonu 32 786 80 00 w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Bytomiu:

  • poniedziałek od 7:30 do 17:30;
  • od wtorku do piątku od 7:30 do 15:00.
do góry
OD 1 PAŹDZIERNIKA NOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA DLA OSÓB ODWIEDZAJĄCYCH NASZĄ SIEDZIBĘ