Przejdź do Slidera

Komunikaty | PEC Sp. z o.o. w Bytomiu

Strona główna/Aktualności/Komunikaty/Ograniczenia dostaw ciepła na potrzeby przygotowania ciepłej wody użytkowej dla mieszkańców Miechowic.
15 09 2022

Ograniczenia dostaw ciepła na potrzeby przygotowania ciepłej wody użytkowej dla mieszkańców Miechowic.

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż w trakcie prowadzenia prac przełączeniowych na głównej magistrali ciepłowniczej dostarczającej ciepło do mieszkańców Miechowic, w dniu 15.09.2022 r. w godzinach popołudniowych nastąpiła awaria zastępczego źródła ciepła (kontenerowej kotłowni olejowej).  Awaria została natychmiast zlokalizowana i nasze służby eksploatacyjne przystąpiły niezwłocznie do jej usunięcia.

W związku z powyższym doszło do ograniczenia dostaw ciepła na potrzeby przygotowania ciepłej wody użytkowej. Przywrócenie właściwych parametrów nastąpi w godzinach porannych w dniu 16.09.2022 r.

Przepraszamy za występujące niedogodności. Pragniemy jednocześnie zapewnić, że nasze przedsiębiorstwo dołoży wszelkich starań, by czas oczekiwania mieszkańców na optymalną dostawę ciepłej wody użytkowej maksymalnie skrócić.

Dodatkowych informacji udziela Dyspozycja Mocy tel. 32 388 73 02

do góry
20 września 2022 r. w życie weszła ustawa z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw (Dz.U. 2022 poz. 1967). Ustawa ma na celu ograniczenie negatywnych skutków społecznych i ryzyka znaczącego wzrostu ubóstwa energetycznego, wywołanych kryzysem energetycznym powodującym dynamiczne wzrosty cen ciepła. W tym celu wprowadza mechanizm ustalania przez przedsiębiorstwa energetyczne prowadzące działalność w zakresie wytwarzania ciepła, tzw. średnich cen wytwarzania ciepła z rekompensatą. Tarcza antyinflacyjna - obniżony podatek VAT za ciepło od 01.01.2022 - 31.10.2022