Przejdź do Slidera

Komunikaty | PEC Sp. z o.o. w Bytomiu

Strona główna/Aktualności/Komunikaty/Fortum Silesia SA wprowadza podwyżki cen ciepła dostarczanego do Bytomia
29 06 2022

Fortum Silesia SA wprowadza podwyżki cen ciepła dostarczanego do Bytomia

Od 1 lipca Fortum Silesia SA wprowadza nową taryfę dla ciepła zatwierdzoną decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Podwyżka cen ciepła zaplanowana przez Fortum Silesia SA dotyczy części mieszkańców Bytomia, którym Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. dostarcza ciepło wytworzone w ciepłowniach w Zabrzu i Miechowicach. Nowa taryfa będzie obowiązywać klientów grupy A; A1, A2, A3, A4 czyli m.in. odbiorców ciepła systemowego ze Śródmieścia, Rozbarku, Miechowic, Łagiewnik, Szombierek oraz Karbia.

Dla klientów grupy B; B1, B2, B3 czyli mieszkańców Stroszka i osiedla gen. Ziętka, dla których ciepło wytwarza ciepłownia PEC Sp. z o.o. w Radzionkowie, ceny ciepła i stawki przesyłowe nie ulegają zmianie.

 

Zgodnie z taryfą, od 1 lipca 2022 r. opłaty za ciepło dostarczane przez Fortum Silesia S.A. dla odbiorców grup A wzrosną średnio o około 32,7%%. Z uwagi na wysoki wzrost taryfy wytwórcy ciepła, dostawca ciepła - PEC Sp. z o.o. nie zwiększy stawek przesyłowych dla ciepła zawartych w taryfie PEC Sp. z o.o. dla grup A.

W związku z powyższym łączny  skutek wprowadzenia taryfy Fortum Silesia S.A. dla odbiorców wyniesie około 24%.

Nowa taryfa zatwierdzona przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki

Dostawca ciepła systemowego dla Bytomia i Radzionkowa - PEC Sp. z o.o. nie ma wpływu na wzrost cen obcego źródła, nie uczestniczy w sporządzaniu taryfy przez Fortum Silesia SA, nie ma także wglądu do ewidencji kosztów, przychodów, wielkości technicznych przedsiębiorstwa. Zgodnie z zapisami ustawy Prawo Energetycznego, nową taryfę sporządza przedsiębiorstwo energetyczne posiadające koncesję - w tym wypadku Fortum Silesia SA. Taryfa zostaje zatwierdzona przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki po zbadaniu wniosku taryfowego.

Nowa taryfa Fortum Silesia SA dla ciepła będzie obowiązywać od 1 lipca 2022 r. do 30 czerwca 2023 r.

Taryfa dostępna jest pod linkiem:

http://bip.ure.gov.pl/download/3/15072/FortumSilesia.pdf

do góry